Costa Rica – Los Campos Black Honey
Zoete sinaasappel, roomboter en gekarameliseerde amandel: Los Campos Black Honey is een zoete koffie met een zijdezacht mondgevoel.
Deze koffie komt van Don Alexis Coffee, het familiebedrijf van de familie Ramirez-Navarro dat ook onze Don Alexis verbouwt. De farm Los Campos ligt op 1750 meter hoogte in Tablón del Guarco, in de regio Los Santos in Costa Rica, en is 16 hectare groot. In 2015 bouwde de familie een eigen micro-mill, zodat ze hun koffie zelf kunnen verwerken en niet afhankelijk zijn van een coöperatie. Daardoor hebben ze meer controle over de kwaliteit en weten we precies waar deze koffie vandaan komt.
We kopen deze koffie in via Grounds, onze importeur. De koffie heeft een SCA-score van 86.
Het black honey-proces
Honey heeft niets met honing te maken. Het betekent dat het plakkerige vruchtvlees na het ontpulpen aan de boon blijft zitten. Bij deze koffie rusten de met de hand geplukte, rijpe koffiekersen eerst 24 uur in zakken. Daarna worden ze ontpulpt, waarbij al het vruchtvlees op de bonen blijft zitten.
De bonen drogen vervolgens ongeveer 25 dagen in dikke lagen op verhoogde Afrikaanse bedden. Dat is een langzame droging, die de zoete, fruitige tonen en het zachte mondgevoel van deze koffie versterkt.
Smaakprofiel
- Smaak: Zoete sinaasappel, roomboter en gekarameliseerde amandel
Productinformatie
- Herkomst: Costa Rica, Los Santos, Tablón del Guarco
- Producent: Don Alexis Coffee, familie Ramirez-Navarro, farm en micro-mill Los Campos
- Hoogte: 1750 meter
- Variëteit: Red & Yellow Catuai
- Verwerking: Black honey
- Importeur: Grounds
Foto’s van de droogbedden, de bonen en de jutezak: Grounds Coffees.
Veelgestelde vragen
Waar smaakt Los Campos Black Honey naar?
Naar zoete sinaasappel, roomboter en gekarameliseerde amandel.
Welke zetmethode past bij deze koffie?
Deze koffie is lekker als filterkoffie, in een French press, in een mokkapot en in een Aeropress.
Wat is black honey?
Bij een honey-verwerking blijft het vruchtvlees van de koffiekers na het ontpulpen aan de boon zitten tijdens het drogen. Bij black honey blijft al het vruchtvlees zitten en droogt de koffie langzaam, in dikke lagen. Dat geeft een zoete, fruitige koffie met een zacht mondgevoel.
Hoe bewaar ik deze koffie het beste?
Donker, droog en luchtdicht op kamertemperatuur, en niet in de koelkast. Hele bonen blijven langer goed dan gemalen koffie, dus maal bij voorkeur vlak voor het zetten.









Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.