DAVE'S KOFFIEBRANDERIJ

Brazilië – Timbo

Prijsklasse: € 9,75 tot € 36,50

Timbo is een Braziliaanse koffie die wat zoet is met karamel en donkere chocolade smaken.
Kan heel goed als espresso, maar ook als filter koffie gebruikt worden.

Brazilië Capricornio Timbo, consistente kwaliteit met een ziel

De Capricornio Timbo is een koffie die draait om balans, betrouwbaarheid en langdurige samenwerking. Afkomstig uit het zuiden van Brazilië, rond de Steenbokskeerkring (Capricórnio), wordt deze koffie samengesteld door Capricornio Coffees: een netwerk van toegewijde boeren en partners die samen werken aan kwaliteit en toekomstbestendigheid.

Capricornio ontstond vanuit de wens om vergeten koffieregio’s in de staten São Paulo en Paraná nieuw leven in te blazen. Door klimaatverandering zijn deze gebieden opnieuw geschikt geworden voor koffieteelt, maar zonder begeleiding en markttoegang bleef het potentieel onbenut. Capricornio brengt daar verandering in door boeren te ondersteunen met kennis, agronomisch advies en eerlijke handel.

Signature blends met smaakconsistentie

Timbo maakt deel uit van de Signature-lijn van Capricornio. In plaats van één vaste boerderij draait deze koffie om een vast smaakprofiel. Elk jaar worden koffies van partnerboeren zorgvuldig geproefd en gecombineerd door Q-graders, zodat de smaak herkenbaar en stabiel blijft – ook wanneer oogsten en omstandigheden veranderen.

De samenstelling kan per jaar verschillen, maar de kwaliteit en het karakter blijven hetzelfde. Dat maakt Timbo tot een betrouwbare keuze voor zowel espresso als melkdranken.

Verwerking & karakter

De koffie bestaat uit een blend van pulped natural verwerkte lots. Deze combinatie zorgt voor een volle body, natuurlijke zoetheid en een ronde structuur. De bonen worden machinaal geoogst, zorgvuldig gedroogd en met moderne technieken verwerkt, altijd met oog voor detail en smaak.

Waarom deze koffie?

Capricornio Timbo staat voor samenwerking boven individualisme, voor stabiliteit zonder in te leveren op kwaliteit. Een koffie die laat zien dat schaal en transparantie hand in hand kunnen gaan, met respect voor boer, bodem en toekomst.

Smaakprofiel

  • Smaak: Pure chocolade
  • Zoetheid: Rijk en rond
  • Body: Vol en romig
  • Zuurgraad: Laag en zacht

Uitstekend geschikt voor espresso, cappuccino en andere melkdranken, maar ook verrassend prettig als filterkoffie.

Productinformatie

  • Herkomst: Brazilië –  Paraná
  • Hoogte: 450 – 1.200 m
  • Variëteiten: Bourbon, Catuai, Mundo Novo, Arara e.a.
  • Verwerking: Pulped natural (honey)
  • Importeur: This Side Up Coffee

Veelgestelde vragen

Waar smaakt Brazilië Timbo naar?

Pure chocolade met een rijke, ronde zoetheid. De body is vol en romig en de zuurgraad laag en zacht.

Welke zetmethode past bij deze koffie?

Uitstekend geschikt voor espresso, cappuccino en andere melkdranken, maar ook verrassend prettig als filterkoffie.

Wat betekent pulped natural of honey?

Bij deze verwerking gaat de schil van de bes af, maar blijft een deel van het zoete vruchtvlees om de boon zitten tijdens het drogen. Dat geeft een volle body en een natuurlijke zoetheid.

Hoe bewaar ik deze koffie het beste?

Donker, droog en luchtdicht op kamertemperatuur, en niet in de koelkast. Hele bonen blijven langer goed dan gemalen koffie, dus maal bij voorkeur vlak voor het zetten.

Gewicht N/B
Herkomst

Brazilië

Verwerking

Honey

Zetmethode

, , ,

Tags , , , ,

2 beoordelingen voor Brazilië – Timbo

  1. Marc –

    Dit blijft een favoriet, zeker een aanrader die zijn smaakprofiel helemaal waar maakt!
    Zowel als espresso en cappuccino helemaal top. Maar zelf vind ik deze als Lungo/Americano ook erg lekker! Zorg dan wel dat het water dat je toevoegt rond de 70 a 80 graden is (bij half automaat), dat komt de smaak ten goede.

  2. Merijn (geverifieerde eigenaar) –

    Naast voordelig is deze Braziliaanse koffie ook gewoon heel erg lekker.
    Qua espresso, maar ook als cappuccino met havermelk.
    Om de gewenste smaak te bereiken is voor mij een behoorlijk grove maling nodig (ik gebruik +4.0 op de zero 55S single dose).
    Machine: Flair 58+ 2
    (Hand press)
    6s pre-infusion
    +7-8 bar
    18gr in —> 40gr uit
    Doet daar ongeveer 38s over.

Een beoordeling toevoegen

Deze koffie vind je vast ook lekker.

Prijsklasse: € 12,00 tot € 45,50
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Prijsklasse: € 10,75 tot € 40,50
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Prijsklasse: € 13,50 tot € 49,50
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Prijsklasse: € 14,00 tot € 52,50
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina